PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=209703}
7,6 72
oceny
7,6 10 1 72
Hakuja den
powrót do forum filmu Hakuja den

Dzieciństwo

ocenił(a) film na 10

Pamiętam jak przez mgłę, z dzieciństwa. Szukałem od dłuższego czasu, jak to się nazywa, bo kaseta VHS, na której miałem tę opowieść, zgubiła się w przedszkolu blisko 20 lat temu...

szaman12

to jedna z moich ulubionych bajek z dzieciństwa! również pamiętam niewiele, heh tak samo miałam kasetę video. po której słuch dawno zaginął. film udało się zdobyć, niestety w oryginalnym języku, bez napisów :/

ocenił(a) film na 10
edytka_wolomin

Mam jakieś angielskie napisy, może Ci przesłać? A nuż będą pasować.

użytkownik usunięty
szaman12

mam to wersja uncut

szaman12

jeśli to nie problem to chętnie :) będzie powrót do przeszłości :)
@wp.pl plus nick

ocenił(a) film na 7
edytka_wolomin

Taka kaseta? Latami mi leżała na szafce nie używana :D
http://img823.imageshack.us/img823/9994/bcve.jpg

lukkli93KCX

Tak, to ta!!! :D

użytkownik usunięty
szaman12

mam to

A napisy pl? Może lektor? :)

użytkownik usunięty
edytka_wolomin

na cho..............miku. hehe wyzej to taki zarcik

ocenił(a) film na 7
edytka_wolomin

Ja mam oryginalnego VHSa z lektorem :)

lukkli93KCX

vhs...Tak...Przegraj na dvd :)

ocenił(a) film na 7
edytka_wolomin

a napisz na GG 15564392 :) To pogadamy o wersji ^^

lukkli93KCX

nie mam gg od stu lat :) gg to tak jak kasety vhs...

ocenił(a) film na 7
edytka_wolomin

hohoho :) Ale jak widać (w obydwu przypadkach) się przydaje ^^ Mam nadzieję, że mail jest prawidłowy co na górze podałaś;)

ocenił(a) film na 10
lukkli93KCX

EEEj, ja mam to w wersji z angielskimi napisami! I trwa tyle, ile podali na filmwebie - a ile trwa według Was wersja nieokrojona? Moja jest okrojona, czy nie?

ocenił(a) film na 7
szaman12

Otóż tak, ja widziałem dwie wersje, polskie VHS i DVD japońskie. Obie wersje różnią się, ale trochę dziwnie. Zazwyczaj po prostu sceny są usuwane albo dostawiane, ale w tym przypadku są poprzestawiane w inne miejsca. Co ciekawe obie wersje da się oglądać. Jeszcze dodatkowo został dodany do DVD (albo odjęty z VHSu) początek śpiewany (koło pięciu minut) o początku historii chłopca z wężem.
Jak chcecie to początek można zobaczyć tutaj bez pobierania.
http://cho mikuj.pl/LukKli93/FILMY+DVDRip/Panda+i+Magiczny+W*c4*85*c5*bc+(1958)+DVDRip+(Lek tor+PL)

ocenił(a) film na 10
lukkli93KCX

Ja pier... już mam łzy w oczach - ten przebój, co otwiera film mnie doprowadza do największej tęsknoty za dzieciństwem; kiedyś chciałem sobie to włączyć i n-ty raz obejrzeć, ale nie przemogłem, musiałem wyłączyć; umiem to oglądać tylko z siostrą, bo z nią wiąże się wszystko, co mam z dzieciństwa i wtedy to razem przeżywamy.
Zdaje się, że mam identyczną wersję, w gorszej jednak jakości - cudownie, że to podesłałeś, dzięki serdeczne!

ocenił(a) film na 10
szaman12

A tak swoją drogą, jak widziałem gdzieś na youtubie jeszcze inną wersję - choć we fragmentach; natomiast czołówką był ten fragment, gdzie panda tańczy w świątyni i zdejmuje z kolumn smoka - a z offu leci ta dziwna, rytmiczna muzyka, co koleś do niej wyśpiewuje popopompom jakieś;)

ocenił(a) film na 7
szaman12

Tak się zaczyna wersja VHS ;) wycieli tą scenę ze środka filmu i wstawili na początku (przed burzą) by dodać na niej tytuł filmu ;) Ale i tak nie ma pełnej sceny, bo nie ma już tego jak lecieli na smoku i uderzyli w skarbiec ;)

ocenił(a) film na 10
szaman12

O matko ....... Cryyyyyyyyyyyy........... :( Az mi smutno sie zrobilo, lezka w oku... Oryginalna kasete mialem w latach 90 :( Jesc nie moglem majac te pare latek, bo bajka musiala byc wlaczona :D Wlasnie poczatek puscilem sobie i zaczelo sie od pokojowki powstalej z rybki.. Dokladnie tak jak pamietam :(((

szaman12

Podzielam Twoje uczucia :) Jest to film mojego dzieciństwa. Absolutna kulminacja emocji, za każdym razem gdy słyszę muzykę z Pandy łzy napływają mi do oczu. Jest to dla mnie arcydzieło, powrót do najsłodszych zakamarków lat beztroski i szczęśliwości.

szaman12

Dzis, w związku ze świetami powrót do wspomnień z dzieciństwa i przy okazji przypomniałam sobie o filmie. Muszę go w końcu obejrzeć! Wesołych Świąt dla Fanów!

szaman12

Na stronie nyaa si można znaleźć torrent pod nazwą hakujaden, jest to oryginalna japońska wersja filmu z angielskimi napisami. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones