Hayao Miyazaki

8,3
5 711 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Hayao Miyazaki

Moim skromnym zdaniem Hayao Miyazaki i Isao Takahata nie zasługują na dwa pierwsze miejsca na liście FILMWEBU. Co innego, gdybyśmy mieli skośne oczy, a owy portal nosiłby nazwę eigaweb:)
Absolutnie nie oczekuję reżyserów polskich w pierwszej trójce. Mówię tu o twórcach filmów, które w Polsce i na całym świecie stały się absolutnymi arcydziełami, zyskały rozgłos. O twórcach postaci, z którymi się utożsamiamy, które wspominamy. Ja np. nie utożsamiam się z Totoro, Yasuko czy Kamaji. Wzorem był dla mnie Indiana Jones, T-600 czy Forrest. Z pewnością Miyazaki i Takahata to wybitni reżyserzy. Niestety, wśród polskich fanów oczarowanych np Trylogią GW, WP czy OCH to mało znane nazwiska.
Nie ma i nie było Miyazkomanii i Takhatomanii. Uważam, że pierwsze miejsca TOP Reżyserów powinny zajmować takie osoby jak Copolla, Spielberg, Cameron, Zemeckis czy Peter Jackson.
Pozdrawiam i proszę o Wasze zdania na ten temat!!!

dominik_08

"Mówię tu o twórcach filmów, które w Polsce i na całym świecie stały się absolutnymi arcydziełami, zyskały rozgłos."

Spójrz na nagrody, jakie dostał.

"O twórcach postaci, z którymi się utożsamiamy, które wspominamy. Ja np. nie utożsamiam się z Totoro, Yasuko czy Kamaji. Wzorem był dla mnie Indiana Jones, T-600 czy Forrest. "

No właśnie "byli" dla ciebie wzorem. Nie oczekuj więc że teraz będą nimi Totoro, Yasuko i Kamaji.

"Niestety, wśród polskich fanów oczarowanych np Trylogią GW, WP czy OCH to mało znane nazwiska. "

A to jakieś osobowości, że trzeba się liczyć z nimi?

"Nie ma i nie było Miyazkomanii i Takhatomanii."

Za to jest "Animania" od jakiś 15 lat, ciagle rozrastarająca się. Jak myślisz o jakiej tematyce jest najwięcej stron w polskim internecie? Fani anime to spora grupa, a że inne media lekceważą ich pasje to nie znaczy, że w internecie jest tak samo.

dominik_08

Masz bardzo dobry gust do rerzyserow

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones