PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=419238}

Ponyo

Gake no ue no Ponyo
7,4 18 398
ocen
7,4 10 1 18398
8,2 6
ocen krytyków
Ponyo
powrót do forum filmu Ponyo

Jedna scena

ocenił(a) film na 10

nie mogę jej rozgryźć. Sosuke i Ponyo po powodzi, wypływają na poszukiwanie Lisy, spotykają parę z dzieckiem, dziecko ma bardzo brzydką minę. Takie małe rozkapryszone i strasznie brzydkie. Ponyo ciągle jej się przygląda.
Jak pamiętacie Sosuke już odpływał jednak Ponyo się wróciła, otarła swoją twarzyczkę o twarz dziecka (pamiętacie? Ponyo zmienia się w tą "podstawową" wersję – robiła to tylko gdy musiała zużyć trochę magii. Bliżej temu było do żaby niżeli człowieka. Po tym "mizianiu" Ponyo jak i dziecku na twarzach pozostają takie czerwonawe lekkie otarcia. Nagle ni stąd ni zowąd dziecko zaczyna się śmiać, jej twarz jest po prostu śliczna.
Jak myślicie o co w tym chodziło? Ponyo dała tej małej zołzie trochę Swojego uroku? Magią ją potraktowała? czy jak?

Filmem jestem zauroczona, mistrz jak i Ja, ma wielką smykałkę do pięknych widoków. Obraz po powodzi jest przytłaczająco piękny. Aż chciało by się pomieszkać w takiej okolicy ;]

ocenił(a) film na 8
NASZATA

Dziecko było chore. Na łódce jest ta kobieta którą widzimy na początku jak Souske przychodzi pierwszy raz do przedszkola i ona oddaje malucha tam i mówi że miało gorączkę. Ponyo po prostu wyleczyła malucha i już się nie musiało grymasić. Gdyby to był grymas ze złośliwości to by "opluła" je na co z resztą czekałem póki nie zajarzyłem :)

Co do pięknych widoków to praktycznie w każdym filmie Miyazakiego jest pełno magii. Mimo że uważam że Ponyo średnio mu wyszło i nie w pełni rozwinął skrzydła, oczekiwałem dłuższego filmu. W sumie i tak film długi jak na film dla dzieci, także tym można tłumaczyć braki ale i tak jest o lata świetlne przed paćka jaką serwuje reszta świata :)

ocenił(a) film na 10
Guliwer_2

No patrz. A ja tego nie zauważyłam :] Jak widać wgapiałam się nie tam gdzie trzeba, mam jak większość społeczeństwa, Krótkowidztwo jednopunktowe ;]

W bajkach tego typu najbardziej urzeka mnie ta bezpretensjonalność postaci.
To że potrafią być tak charyzmatyczne, ledwo wyrosną z pieluch - choć to co Ponyo miała pod sukieneczką jak dla mnie jest dyskusyjne ;]

Bajka w moim stylu, nastraja optymistycznie, dużo pięknych widoków, wspaniałe postacie i niebanalna historia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones